Přání

Vážení přátelé, v této předvánoční a novoroční době dostávám přání od mnoha mých přátel a známých, kteří se z různých důvodů třeba celý rok neozvali. Dostávám přání od muslimů, katolíků, buddhistů, hinduistů, židů, islámců i ateistů a mnoha jiných včetně Kwanza.

 • i
 • i
 • ihttps://www.hostovka.cz/prani?usp=sharing
 • i

Je to jakási tradice, a tak jim vždy poděkuji a odpovím, i když vím, že oni třeba Vánoce ani Nový rok neslaví. Málo z nich ale ví, že ani já Vánoce, jako takové neslavím. Musím se ale přiznat, že všechny ty svátky respektuji, obzvláště když jsou placené. Jen houšť. V Americe je údajně 2000 různých náboženství, což zahrnuje i všemožné sekty s deseti nebo padesáti vyznavači, to je ta Amerika! Na druhé straně ale v Americe je stát oddělen od církve, takže žádná církev nemá přímý vliv na vládu, tak jak je to v mnoha jiných zemích a musím říci, že i to je také jeden z důvodů, pro které se mi v Americe tak líbí.

Je to vyjádřeno v mé náboženské filosofii, která je přiložena…

MY RELIGIOUS PHILOSOPHY

 • I am neither Protestant, Catholic nor Jew
 • If you don’t understand, I’ll explain it to you
 • These religious of man, are only a name
 • They must not be right, or they’d believe the same
 • I believe in God, just as they do
 • Same as the Protestant, Catholic and Jew
 • But what makes me think, that I’m right
 • I talk to God, every night
 • And I’m happy to know, and tell it to you
 • He never has asked, if I’m Protestant, Catholic or Jew (or Muslim, for that matter)

Je to v angličtině, protože by se to jinak nerýmovalo, ale v zásadě se v tom říká, že nejsem příslušníkem žádného z těch dvou tisíc náboženských organizací, ale že věřím v Boha tak jako většina z nich věří, ale že nevěřím tomu, že bych k mé komunikaci s Bohem potřeboval nějakého zprostředkovatele, nebo manažerskou firmu. Můj Bůh ale bohužel, což zní hezky, není všemohoucí, protože jinak by určitě zabránil všem katastrofám, válkám a nenávisti mezi těmi náboženstvími, která je těch válek příčinou, prostě by zabránil těm všemožným neštěstím. Možná, že by mně zbavil všech mých nemocí a neduhů, a také by mě asi nechal občas vyhrát v loterii, aniž bych se k němu musel pětkrát denně modlit. Můj Bůh mi prostě říká (kupodivu česky): „Majku přičiň se a já ti také trochu pomůžu“.

Já se na všechna ta náboženství totiž dívám jako na každý jiný byznys. Když se totiž na tom tak zamýšlím, tak vidím, že každému tomu náboženství se nejedná o nic jiného než o peníze, ale já jsem také „money hungry“ a proto si často říkám, že jsem asi ve špatném byznyse. Máte ponětí, kde bych už byl, kdybych všechnu moji energii a umění býval věnoval náboženství spíše než tomu zatracenému pohostinství. Nicméně ale ještě mám nějakou naději. Všechna ta náboženství jak víme, byla totiž vždy založena jedním člověkem, takže to chce jen nějaký nápad, přijít s lepší pastičkou na myši, a mít dobrý a přesvědčivý marketing.

Jak ale víte, tak já jsem liberál a věřím, že každý máme svoji pravdu. Tudíž Vám Vaši víru neberu, ale přeji Vám Happy Hanukah, dlouhý Ramadan, příjemné prožití svátků Vánočních a hodně zdraví a peněz v novém roce. Já totiž věřím také tomu, že je lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný. K tomu ke všemu ale potřebujete hlavně štěstí. Na Titaniku totiž byli všichni zdraví a bohatí, ale někteří neměli štěstí a tak to nepřežili. Také Vám přeji, aby Vám Váš Bůh splnil všechna Vaše přání a dal Vám vše, co Vám patří.

Příbuzné články

Přání
24. prosince 2010
ikoho se to týká
Přání
Vážení přátelé, v této předvánoční a novoroční době dostávám přání od mnoha mých přátel a známých, kteří se z různých důvodů třeba celý rok neozvali. Dostávám přání od muslimů, katolíků, buddhistů, hinduistů, židů, islámců i ateistů a mnoha jiných včetně Kwanza.
Přání, /prani
Případové studie
17. července 2008
ikoho se to týká
Případové studie
Případové studie, anglicky zvané Case Studies jsou v Americe velmi účinnou formou výuky, zejména při výuce managementu.
Případové studie, /pripradove_studie
Svoboda slova a obchodní strategie
26. června 2008
ikoho se to týká
Svoboda slova a obchodní strategie
Je vidět že tu svobodu a demokracii a obzvlástě svobou tisku si v Česku každý vykládá podle svého, jako například pan Řezáč majitel a vydavatel www.gastronews.cz
Svoboda slova a obchodní strategie, /svoboda_slova
Lesk a bída mystery shopping služeb
18. května 2008
ikoho se to týká
Lesk a bída mystery shopping služeb
Mystery shopping má v zásadě odhalit, zda zákazník v pohostinství dostává to, co mu patří. Hlavně má odhalit, zda jsou zákazníci šizeni některými zaměstnanci daného podniku.
Lesk a bída mystery shopping služeb, /mystery_shopping
Osobnosti
17. května 2008
ikoho se to týká
Osobnosti
Osobnosti, anglicky zvané Celebrity jsou osoby které se vyznačjí nějakými mimořádnými znalostmi, vědomostmi nebo dovednostmi, případně úspěchy a to jak ve společenském a hospodářském životě, v byznise, ve sportu, politice, literatuře či umění.
Osobnosti, /osobnosti
Kontrolní pokladny
21. srpna 2007
ikoho se to týká
Kontrolní pokladny
Novelou ustanovení § 39 odst. 3 zákona o správě daní, se upřesňuje povinnost všech daňových subjektů, které přijímají nebo vydávají platby v hotovosti, vést průběžně evidenci jednotlivých plateb, pokud údaje o těchto platbách slouží jako důkazní prostředek pro správné stanovení daňové povinnosti s tím, že od 1.1.2007 ta část živnostníků, která provozuje maloobchod a hostinskou činnost, bude evidenci provádět na registrační pokladně s fiskální pamětí podle ZRP.
Kontrolní pokladny, /kontrolni_pokladny
Toto se týká nás všech
3. ledna 2007
ikoho se to týká
Toto se týká nás všech
Musím ale začít omluvou všem odborným učitelům, mistrům odborného výcviku a pedagogům za to, že mnohdy generalizuji a házím je všechny do jednoho pytle.
Toto se týká nás všech, /toto_se_tyka_nas_vsech
Mom and Dad Restaurant
26. listopadu 2006
ikoho se to týká
Mom and Dad Restaurant
Již se mi na můj článek Steakgrill ozval první čtenář, který mi píše, že neví proč by mněl něco na své restauraci měnit, když mu docela dobře běží.
Mom and Dad Restaurant, /mom_and_dad_restaurant
Hnědý nos českých kuchařů
31. března 2008
ikoho se to týkáiČeská republika
Hnědý nos českých kuchařů
Vsadím se, že vám na žádné škole angličtiny neřeknou co znamená brownnosing. Dokonce to nenajdete ani v žádném slovníku idiomů. Brown nose znamená v překladu hnědý nos. Prostě když někdo někomu leze do zadku, tak má hnědý nos a nemusím vám asi říkat od čeho.
Hnědý nos českých kuchařů, /brownnosing
Restaurace zvaná diner
4. října 2007
ikoho se to týkáipřípadová studieiAmerika
Restaurace zvaná diner
Diner byly prefabrikované restaurace populární po celé Severní Americe a dokonce i v Kanadě. Restaurace byly sestaveny v dílně, a pak převezeny na zvolené místo.
Restaurace zvaná diner, /diner