Michael Klíma na téma o čem se mluví23. ledna 2010

Jak se stát sofistikovaným hostem

Sofistikovanost má několik významů a my se zde budeme zabývat sofisitkovaností v pohostinství.

sharehttps://www.hostovka.cz/sofistikovany_host?usp=sharing Sdílet na facebooku

K tomu stát se sofistikovaným hostem kindersstube nestačí, i když je to dobrý začátek, protože když nic jiného, tak alespoň víte jak se chovat u stolu. Nicméně to, že se někdo u stolu chovat neumí není ještě žádná ostuda, protože ne všichni jsme se narodili se stříbrnou lžičku v ústech a nejsme všichni absolventi nějaké hotelové školy, i když v česku to už dlouho trvat nebude.

Ostuda ale je, když se u stolu neumí chovat někdo u koho se to očekává jako jsou například celebrity, osobnosti, státníci, politici, nebo lidé kteří chtějí být, nebo jsou, jiným lidem dávány za vzor jako jsou restaurační kritici a recenzenti.

Sofistikovanost se nedá naučit čtením kritik nebo recenzí restaurací. Sofistikovanými hosty se také nestanete přes noc nebo návštěvou několika někým doporučených „GRAND RESTAURANT“.

Prostě to chce čas, a i když o tom nikdo nemluví, tak většinou i peníze a já vím o čem mluvím. Chtěl bych totiž mít ty peníze které jsme za posledních 60 let utratil za ta dobrá a špatná jídla a nápoje.