Co mě naučila Amerika o práci

To o tom propagování jsem se naučil až v Americe kde takové povídačky jako: „Sedávej panenko v koutě, budeš-li skromná najdu tě“, kterými ta vrchnost udržovala ty podané v lati, neplatí.

To víte, v Česku vám stačí nějaký titul nějaké medaile, ale v Americe tituly nejsou a na medaile se také moc nevěří, takže můžete být nevím jak dobří, ale pokud to nikdo neví tak si za to nic nekoupíte, neboli musíte neustále být viditelní, nesmíte být skromní a musíte se neustále propagovat, což tedy já dělám.

V Americe ale pokud si otevřete vaši velkou hubu tak musíte být připraveni na to, že vám někdo řekne abyste dokázali činy to o čem kážete. Tudíž vám nepomůže ani to že z vás někdo udělal osobnost, nebo když jste držiteli ceny Magdaleny Dobromily Rettigové, Dr. Štětiny, či Jaroslava Vašaty, protože stejně nikdo neví kdo to vlastně byl. Prostě česky řečeno, musíte umět něco co je „prodejné“ a musíte pokud možno být jeden z nejlepších. Nesmíte se také spoléhat na to, že vám něco přijde od Boha. Ne nadarmo se tady říká: „Člověče přičiň se a Bůh ti pak také trochu pomůže.“

V Americe je asi 800 různých náboženství a kolik je zde Bohů to nevím, ale vím že jsou tady velice úspěšní i někteří ateisté. What a country! Tudíž podle mě nelepší je spoléhat se jen sám na sebe a to je moje náboženská filosofie kterou vám přikládám v angličtině, protože v češtině by se to nerýmovalo.

My Religious Philosophy
I am neither Protestant, Catholic nor Jew
If you don’t understand, I’ll explain it to you
These religious of man, are only a name
They must not be right, or they’d believe the same
I believe in God, just as they do
Same as the Protestant, Catholic and Jew
But what makes me think, that I’m right
I talk to God, every night
And I’m happy to know, and tell it to you
He never has asked, if I’m Protestant, Catholic or Jew.

Já například ničemu jinému nerozumím než pohostinství a nejsem ještě první na světě, ale pracuji na tom, a jsem už sakramentsky blízko a každý druhý musí být zatraceně dobrý aby byl lepší než jsem já. Tolik o mé skromnosti.