Případové studie

Případové studie, anglicky zvané Case Studies jsou v Americe velmi účinnou formou výuky, zejména při výuce managementu.

  • i
  • i
  • ihttps://www.hostovka.cz/pripradove_studie?usp=sharing
  • i

Příklady úspěšného managementu českých soukromých pohostinských provozů, pokud se o některých dá hovořit, jsou bohužel z dob před zavedením socialistického pohostinství a tudíž přesto, že si zaslouží uznání, jsou pro dnešní techniku managementu téměř neupotřebitelné.

Možná, že se mýllím, ale až na nějaké výjimky tajemství úspěchu některých současných českých pohostinských provozů nebo konceptů, ani těch které byly ohodnoceny cenou Jaroslava Vašaty, nebylo nikdy odhaleno a zveřejněno a možná, že by to mnohým začínajicím restaratérum bylo prospěšné, ale kdo ví, možná že je to důvěrné.

Současný český pohostinský průmysl, leda že se i tady mýlím, nemá bohužel od Sametové revoluce ještě dokumentaci výsledků úspěšného managementu, ani popis důvodů pro které některé provozy uspěly či neuspěly a proč, a proto pokud to někoho zajímá tak se musí obracet na některé zahraniční případové studie které se dají na naše poměry aplikovat, což je ale podmíněno znalostí nějakého cizího jazyka, s čímž se jen velice málo našich mladých manažerů může pochlubit.

Já případové studie používam s oblibou a velice často, ale problém bohužel je, že čeští manažeři pohostinství, až na několik málo výjimek, si z případových studií které jim mnohdy překládám do češtiny málokdy vezmou poučení.

Pod vlivem jejich přesvědčení: ?všechno vím, všechno znám a nikdo mně nemusí nic učit? jakékoliv případové studie jsou pro mnohé zcela bezcenné.

Já naopak při mé patnáctileté praxi ve výuce na hotelové škole v Chicagu jsem případové studie studoval a používal velice často, a mohu říci že byly nejúčinnějším prostředkem jak některé osvědčené techniky managementu mým studentům přiblížit.

Hostovka není školou managementu restauračních provozů nicméně vy jako studenti Hostovky byste měli vědět co dělá některé restaurace úspěšnými, a naopak co je důvodem jejich neúspěchu, a proto v mých příspěvcích s případovými studiemi se setkáte velice často.

Příbuzné články

Přání
24. prosince 2010
ikoho se to týká
Přání
Vážení přátelé, v této předvánoční a novoroční době dostávám přání od mnoha mých přátel a známých, kteří se z různých důvodů třeba celý rok neozvali. Dostávám přání od muslimů, katolíků, buddhistů, hinduistů, židů, islámců i ateistů a mnoha jiných včetně Kwanza.
Přání, /prani
Případové studie
17. července 2008
ikoho se to týká
Případové studie
Případové studie, anglicky zvané Case Studies jsou v Americe velmi účinnou formou výuky, zejména při výuce managementu.
Případové studie, /pripradove_studie
Svoboda slova a obchodní strategie
26. června 2008
ikoho se to týká
Svoboda slova a obchodní strategie
Je vidět že tu svobodu a demokracii a obzvlástě svobou tisku si v Česku každý vykládá podle svého, jako například pan Řezáč majitel a vydavatel www.gastronews.cz
Svoboda slova a obchodní strategie, /svoboda_slova
Lesk a bída mystery shopping služeb
18. května 2008
ikoho se to týká
Lesk a bída mystery shopping služeb
Mystery shopping má v zásadě odhalit, zda zákazník v pohostinství dostává to, co mu patří. Hlavně má odhalit, zda jsou zákazníci šizeni některými zaměstnanci daného podniku.
Lesk a bída mystery shopping služeb, /mystery_shopping
Osobnosti
17. května 2008
ikoho se to týká
Osobnosti
Osobnosti, anglicky zvané Celebrity jsou osoby které se vyznačjí nějakými mimořádnými znalostmi, vědomostmi nebo dovednostmi, případně úspěchy a to jak ve společenském a hospodářském životě, v byznise, ve sportu, politice, literatuře či umění.
Osobnosti, /osobnosti
Kontrolní pokladny
21. srpna 2007
ikoho se to týká
Kontrolní pokladny
Novelou ustanovení § 39 odst. 3 zákona o správě daní, se upřesňuje povinnost všech daňových subjektů, které přijímají nebo vydávají platby v hotovosti, vést průběžně evidenci jednotlivých plateb, pokud údaje o těchto platbách slouží jako důkazní prostředek pro správné stanovení daňové povinnosti s tím, že od 1.1.2007 ta část živnostníků, která provozuje maloobchod a hostinskou činnost, bude evidenci provádět na registrační pokladně s fiskální pamětí podle ZRP.
Kontrolní pokladny, /kontrolni_pokladny
Toto se týká nás všech
3. ledna 2007
ikoho se to týká
Toto se týká nás všech
Musím ale začít omluvou všem odborným učitelům, mistrům odborného výcviku a pedagogům za to, že mnohdy generalizuji a házím je všechny do jednoho pytle.
Toto se týká nás všech, /toto_se_tyka_nas_vsech
Mom and Dad Restaurant
26. listopadu 2006
ikoho se to týká
Mom and Dad Restaurant
Již se mi na můj článek Steakgrill ozval první čtenář, který mi píše, že neví proč by mněl něco na své restauraci měnit, když mu docela dobře běží.
Mom and Dad Restaurant, /mom_and_dad_restaurant
Hnědý nos českých kuchařů
31. března 2008
ikoho se to týkáiČeská republika
Hnědý nos českých kuchařů
Vsadím se, že vám na žádné škole angličtiny neřeknou co znamená brownnosing. Dokonce to nenajdete ani v žádném slovníku idiomů. Brown nose znamená v překladu hnědý nos. Prostě když někdo někomu leze do zadku, tak má hnědý nos a nemusím vám asi říkat od čeho.
Hnědý nos českých kuchařů, /brownnosing
Restaurace zvaná diner
4. října 2007
ikoho se to týkáipřípadová studieiAmerika
Restaurace zvaná diner
Diner byly prefabrikované restaurace populární po celé Severní Americe a dokonce i v Kanadě. Restaurace byly sestaveny v dílně, a pak převezeny na zvolené místo.
Restaurace zvaná diner, /diner